\n

Lahana Çorbası Diyeti

Temmuz 6th, 2008

Lahana çorbası diyeti ismiyle özellikle bayanlar arasında yaygınlaşan lahana diyeti medyada yer alan bilgilere göre mucizevi bir şekilde bir haftada 8-10 kilo vermenizi sağlıyor.

Bazı diyetisyenlere göre bir hafta gibi bir sürede 8-10 kilo vermek vücuda geçici olarak zarar verebilse de Türk hanımlarını lahana diyetinden uzak tutmaya yetmiyor. Çok başarılı bir diyet olsa bile bu diyetin yanında vücut için gerekli besin desteklerini almalısınız. Kendinizi fazla yormadan, gerekli besin desteklerini (vitamin,mineral, bazı yağ asitleri vb) alarak ve en önemlisi bol su içerek lahana diyetinin başarıya ulaştığını söyleyen bayanlar çoğunluktadır. Şimdi lahana çorbası diyetine bir göz atalım:

Lahana Çorbası Diyeti Listesi

Özel Lahana Çorbası

Beyaz lahana çorbası diyeti dedik ve şimdi bu özel çorbanın nasıl yapıldığını anlatacağız

Malzemeler :

5 adet taze soğan
1- 2 taze domates, ya da domates konservesi
1 büyük beyaz lahana
2 adet yeşil salça biberi
1 bağ maydanoz
1 adet kereviz
3 paket soğan çorbası

Yapılışı :

Yapılışı çok basit.. Bütün malzemeleri çorba yapmaya uygun olacak büyüklükte doğruyoruz. Daha sonra hepsini yeterli su ilave ederek düdüklü tencerede pişiriyoruz.

Lahana Diyeti Planı :

Haftanın 7 günü boyunca şu plana sadık kalıyorsunuz :

İlk Gün :

Tarifini verdiğimiz beyaz lahana çorbası ve istenildiği kadar meyve

İkinci Gün :

Lahana Çorbası ve istenildiği kadar sebze

Üçüncü Gün :

Bu gün hem istenilen kadar meyve hem de sebze alabilirsiniz, ve yine beyaz lahana çorbası

Dördüncü Gün :

4 bardak süt ile beraber 5 adet muz ve lahana çorbası

Beşinci Gün :

Sonunda 300 gr. kırmızı et ve yanında 6 adet domates ve yine lahana çorbası

Altıncı Gün :

İstenilenildiği kadar yağsız olması şartıyla kırmızı et ve yanında lahana çorbası

Son Gün :

İstenilen kadar meyve ve sebze suyu, esmer pirinç ve lahana çorbası

Lahana Çorbası Diyeti Neden İşe Yarıyor?

Lahana bitkisi diğer bitkiler gibi diüretik değil “aquaretik”tir. Yani diğer bitkiler hem su hem tuz atımına yardımcı olurken lahana tuz dengesini koruyarak sadece su atımına sebep olur. Lahananın bu özelliği verilen kiloların kalıcı olmasını sağlar. Ayrıca antioksidan özelliği sebebiyle vücutta zararlı bir çok bileşenin yok edilmesine de yardımcı olarak bir yandan kilolarınızı vermenize yardımcı olurken bir yandan da sağlıklı yaşamınıza devam etmenize yardım eder.

Lahana diyetinde dikkat edilmesi gereken husus 1 hafta boyunca lahana, meyve ve sebze yerken vücudun su ve diğer ihtiyaçlarını doğru ve yeterli biçimde karşılayabilmektir. Sağlıklı kilo verme bu şekilde olabilir. Sağlıklı zayıflamak dışında alternatifleri aklınızdan silmeniz en büyük tavsiyemizdir. Bu konuda bilgi veya yardım almak isteyenler iletişim sayfamdan benimle iletişime geçerse yardımım dokunabilir.

Lahana Çorbası Diyeti Yorumları - 1.105 Yorum Yapılmış

 1. vedat diyor ki:

  ben yetmiş kiloyum ilk önce hedefim 60 daha sonrada 50 kilo olmak.lahana çorbası diyetinin ikinci günündeyim şimdiden 1.500 kilo verdim.hem de hiç aç kalmıyorum.çorbada fena değil.ben günde dört kez falan içiyorum bakalım 7. günün sonunda ne kadar kilo vereceğim burada paylaşacağım

 2. öznur diyor ki:

  ben de başlamaya karar verdim gün boyu istenldiği kadar mı içiliyo ve akşam kaça kadar içilmeli ve bir haftanın sonnda gne devam edilmelimi ne kadar süre kullnlmalı

 3. öznur diyor ki:

  akşamları yeniliyomu ne kadar süre devemlı kullnılıyo bırakınca kilo alınılıyomu

 4. nurtten diyor ki:

  bu gün başladım bakalım neler olacak

 5. Aysucan diyor ki:

  Arkadaşlar lahana sevmiyorsanız başlamayın bu diyete derim, özellikle ramazanda kalkışmayın! Açlıktan bayılıyordum nerdeyse.. Kilo verme bölümüne gelirsek, 1 günde 1.4 kilo verdim.

Lahana Çorbası Diyeti Hakkında Yorum Yap

Önemli Not : Yorumlarınız site yönetimi onayladıktansonra burada görünecektir. Bu sebeple yorumunuz onaylanana kadar tekrar aynı yorumu yollamayınız.